Westport GAA

Fixtures

Hogan Couriers Junior Hurling League (Genfitt Shield) Sat, 31 Mar, (Round: Round 2), Castlebar Mitchels Hurling V Belmullet Hurling 18:00, Ref: Joe Conway (Round: Round 2), Tooreen V Ballina Stephenites 18:00, Ref: Ciaran Byrne
Breaffy House Hotel Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1C Sun, 01 Apr, (Round: Round 1), Neale V Parke/Keelogues/Crimlin 14:00, Ref: Denis Harrington (Round: Round 1), Louisburgh V Mayo Gaels 14:00, Ref: Declan Corcoran (Round: Round 1), Kilmeena V Lahardane McHales 14:00, Ref: Mel Kenny (Round: Round 1), Killala V Kilmaine 14:00, Ref: Vincent Neary (Round: Round 1), Bonniconlon V Cill Chomáin 14:00, Ref: Liam Higgins (Round: Round 1), Ardnaree Sarsfields V Belmullet 14:00, Ref: Charlie Collins Sat, 07 Apr, (Round: Round 2), Lahardane McHales V Louisburgh 17:00, Ref: Peter Geraghty (Round: Round 2), Kilmaine V Kilmeena 17:00, Ref: Martin Murphy (Round: Round 2), Cill Chomáin V Killala 17:00, Ref: Benny Holmes (Round: Round 2), Belmullet V Bonniconlon 17:00, Ref: Malachy Mc Carron (Round: Round 2), Parke/Keelogues/Crimlin V Ardnaree Sarsfields 17:00, Ref: Martin Walsh (Round: Round 2), Mayo Gaels V Neale 17:00, Ref: Eamon Mc Andrew
Breaffy House Hotel Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1D Sun, 01 Apr, (Round: Round 1), Boholla Moy Davitts V Moygownagh 14:00, Ref: Tommy Ward (Round: Round 1), Knockmore V Lacken 14:00, Ref: Malachy Mc Carron (Round: Round 1), Hollymount-Carramore V Kilmovee Shamrocks 14:00, Ref: Mark Tuffy (Round: Round 1), Charlestown Sarsfields V Crossmolina Deel Rovers 14:00, Ref: Michael Lenihan (Round: Round 1), Ballycastle V Castlebar Mitchels Football 14:00, Ref: Richard Cosgrove (Round: Round 1), Achill V Ballintubber 14:00, Ref: Kevin Corcoran Sat, 07 Apr, (Round: Round 2), Kilmovee Shamrocks V Knockmore 17:00, Ref: Gerard Carmody (Round: Round 2), Crossmolina Deel Rovers V Hollymount-Carramore 17:00, Ref: John Walker (Round: Round 2), Castlebar Mitchels Football V Charlestown Sarsfields 17:00, Ref: Kevin Corcoran (Round: Round 2), Ballintubber V Ballycastle 17:00, Ref: John Boyle (Round: Round 2), Moygownagh V Achill 17:00, Ref: Richard Cosgrove (Round: Round 2), Lacken V Boholla Moy Davitts 17:00, Ref: Ray Devine
Breaffy House Hotel Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1E Sun, 01 Apr, (Round: Round 1), Swinford V Westport St Patrick’s 14:00, Ref: Pat Conlon (Round: Round 1), Eastern Gaels V Kiltimagh 14:00, Ref: John Burke (Round: Round 1), Claremorris V Davitts 14:00, Ref: Martin Costello (Round: Round 1), Ballycroy V Breaffy 14:00, Ref: Martin Walsh (Round: Round 1), Ballaghaderreen V Ballina James Stephens 14:00, Ref: Peter Geraghty (Round: Round 1), Ardagh V Balla 14:00, Ref: John Walker Sat, 07 Apr, (Round: Round 2), Davitts V Eastern Gaels 17:00, Ref: Kevin Connelly (Round: Round 2), Breaffy V Claremorris 17:00, Ref: Sean Reilly (Round: Round 2), Ballina James Stephens V Ballycroy 17:00, Ref: Charlie Collins (Round: Round 2), Balla V Ballaghaderreen 17:00, Ref: John Burke (Round: Round 2), Westport St Patrick’s V Ardagh 17:00, Ref: Jimmy Feeney (Round: Round 2), Kiltimagh V Swinford 17:00, Ref: Tommy Ward
Breaffy House Hotel Mayo G.A.A. Senior Football League Division 1F Sun, 01 Apr, (Round: Round 1), Parke V Shrule/Glencorrib 14:00, Ref: Jimmy Feeney (Round: Round 1), Islandeady V Kilfian 14:00, Ref: Andrew Hawkshaw (Round: Round 1), Ballyhaunis V Garrymore 14:00, Ref: Jon Finn (Round: Round 1), Aghamore V Ballinrobe 14:00, Ref: Gerard Carmody (Round: Round 1), Neale V Tourmakeady 16:00, Ref: Padraic Costello Fri, 06 Apr, (Round: Round 2), Mayo Gaels V Parke 18:00, Ref: Gerard Lohan Sat, 07 Apr, (Round: Round 2), Kilfian V Kiltane 17:00, Ref: Pat Dowling (Round: Round 2), Garrymore V Islandeady 17:00, Ref: Mark Tuffy (Round: Round 2), Ballinrobe V Ballyhaunis 17:00, Ref: Mark Barry (Round: Round 2), Tourmakeady V Aghamore 17:00, Ref: Padraic Costello (Round: Round 2), Shrule/Glencorrib V Neale 17:00, Ref: John Hughes
Hogan Couriers Senior Hurling League (Genfitt Cup) Mon, 09 Apr, (Round: 1), Castlebar Mitchels Hurling V Westport St Patrick’s 13:00, Ref: Joe Conway (Round: 1), Tooreen V Ballyhaunis 13:00, Ref: Charlie Collins
Minor League Div 1 (15 A Side) Mon, 02 Apr, (Round: Round 2), Claremorris V Ballintubber 18:30, Ref: Kevin Connelly (Round: Round 2), Crossmolina Deel Rovers V Westport St Patrick’s 18:30, Ref: Liam Devenney (Round: Round 2), Swinford V Castlebar Mitchels Football 18:30, Ref: Ronan Gurren (Round: Round 2), Aghamore V Ballina James Stephens 18:30, Ref: Peter Geraghty Sun, 08 Apr, (Round: Round 3), Castlebar Mitchels Football V Crossmolina Deel Rovers 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Claremorris V Aghamore 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Ballintubber V Westport St Patrick’s 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Ballina James Stephens V Swinford 12:00, Ref: TBC
Minor League Div 2 Mon, 02 Apr, (Round: Round 2), Mayo Gaels V Knockmore 18:30, Ref: Eamon Mc Andrew (Round: Round 2), Neale V St. Joseph’s 18:30, Ref: Martin Murphy (Round: Round 2), Shrule/Glencorrib V Louisburgh 18:30, Ref: Padraic Costello (Round: Round 2), Ballaghaderreen V Kiltimagh 18:30, Ref: John Glavey Sun, 08 Apr, (Round: Round 3), Louisburgh V Neale 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Mayo Gaels V Ballaghaderreen 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Knockmore V St. Joseph’s 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Kiltimagh V Shrule/Glencorrib 12:00, Ref: TBC
Minor League Div 3 (13 A Side) Mon, 02 Apr, (Round: Round 2), Balla V Ballinrobe 18:30, Ref: Jimmy Feeney (Round: Round 2), Kiltane V Belmullet 18:30, Ref: Charlie Collins (Round: Round 2), Davitts V Carras 18:30, Ref: John Hughes (Round: Round 2), St. Muredachs V Breaffy 18:30, Ref: Liam Higgins Sun, 08 Apr, (Round: Round 3), Breaffy V Balla 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Boholla Moy Davitts V Davitts 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Carras V St. Muredachs 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Ballinrobe V Kiltane 12:00, Ref: TBC
Minor League Div 4 (13 A Side) Mon, 02 Apr, (Round: Round 2), Hollymount-Carramore V Naomh Padraig 18:30, Ref: Sean Reilly (Round: Round 2), Burrishoole V Islandeady 18:30, Ref: Martin Walsh (Round: Round 2), Ballyhaunis V Cill Chomáin 18:30, Ref: Gerard Carmody Sun, 08 Apr, (Round: Round 3), Islandeady V Hollymount-Carramore 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Cill Chomáin V Burrishoole 12:00, Ref: TBC (Round: Round 3), Naomh Padraig V Kilmeena 12:00, Ref: TBC
Minor League Div 5 (11 A Side) Sun, 08 Apr, (Round: Round 2), Eastern Gaels V Parke 12:00, Ref: TBC (Round: Round 2), Achill V Tourmakeady 12:00, Ref: TBC (Round: Round 2), Ardmoy V Lahardane McHales 12:00, Ref: TBC
U/16 Division 1 Tue, 27 Mar, (Round: Round 2), Kiltimagh V Claremorris 18:30, Ref: John Glavey (Round: Round 2), Moy Davitts V Belmullet 18:30, Ref: Michael Daly (Round: Round 2), Ballaghaderreen V Carras 18:30, Ref: Tommy Ward Tue, 03 Apr, (Round: Round 3), Belmullet V Kiltimagh 18:30, Ref: Vincent Neary (Round: Round 3), Carras V Moy Davitts 18:30, Ref: Kevin Connelly (Round: Round 3), Claremorris V Breaffy 18:30, Ref: Sean Reilly Tue, 10 Apr, (Round: Round 4), Kiltimagh V Carras 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Breaffy V Belmullet 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Moy Davitts V Ballaghaderreen 19:00, Ref: TBC
U/16 Division 2 Tue, 27 Mar, (Round: Round 2), Neale V Swinford 18:30, Ref: Liam Payne (Round: Round 2), Knockmore V Westport St Patrick’s 18:30, Ref: Padraic Doherty (Round: Round 2), Charlestown Sarsfields V Ballina James Stephens 18:30, Ref: Peter Geraghty (Round: Round 2), Ardnaree Sarsfields V Crossmolina Deel Rovers 18:30, Ref: Vincent Neary (Round: Round 2), Castlebar Mitchels Football V Balla 18:30, Ref: Declan Corcoran Tue, 03 Apr, (Round: Round 3), Westport St Patrick’s V Neale 18:30, Ref: Michael Mc Hale (Round: Round 3), Swinford V Ardnaree Sarsfields 18:30, Ref: Gerard Carmody (Round: Round 3), Ballina James Stephens V Knockmore 18:30, Ref: Charlie Collins (Round: Round 3), Balla V Crossmolina Deel Rovers 18:30, Ref: Eamon Mc Andrew (Round: Round 3), Castlebar Mitchels Football V Charlestown Sarsfields 18:30, Ref: Mel Kenny Fri, 06 Apr, (Round: Round 4), Neale V Ballina James Stephens 18:30, Ref: John Burke (Round: Round 4), Knockmore V Castlebar Mitchels Football 18:30, Ref: Benny Holmes (Round: Round 4), Crossmolina Deel Rovers V Swinford 18:30, Ref: Liam Devenney (Round: Round 4), Charlestown Sarsfields V Balla 18:30, Ref: Michael Daly (Round: Round 4), Ardnaree Sarsfields V Westport St Patrick’s 18:30, Ref: Ray Devine Tue, 10 Apr, (Round: Round 5), Westport St Patrick’s V Crossmolina Deel Rovers 19:00, Ref: TBC (Round: Round 5), Charlestown Sarsfields V Knockmore 19:00, Ref: TBC (Round: Round 5), Ballina James Stephens V Ardnaree Sarsfields 19:00, Ref: TBC (Round: Round 5), Balla V Swinford 19:00, Ref: TBC (Round: Round 5), Castlebar Mitchels Football V Neale 19:00, Ref: TBC
U/16 Division 3 Tue, 27 Mar, (Round: Round 2), Ballintubber V Tourmakeady 18:30, Ref: Padraic Costello (Round: Round 2), Naomh Padraig V Islandeady 18:30, Ref: Liam Devenney (Round: Round 2), Burrishoole V Aghamore 18:30, Ref: Kevin Corcoran (Round: Round 2), Ballinrobe V Ballyhaunis 18:30, Ref: Kevin Connelly Tue, 03 Apr, (Round: Round 3), Ballyhaunis V Ballintubber 18:30, Ref: Jon Finn (Round: Round 3), Naomh Padraig V Ballinrobe 18:30, Ref: Pat Dowling (Round: Round 3), Tourmakeady V Burrishoole 18:30, Ref: Kevin Corcoran (Round: Round 3), Islandeady V Aghamore 18:30, Ref: Jimmy Feeney Tue, 10 Apr, (Round: Round 4), Aghamore V Tourmakeady 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Ballinrobe V Islandeady 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Ballintubber V Naomh Padraig 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Burrishoole V Ballyhaunis 19:00, Ref: TBC
U/16 Division 4 Tue, 27 Mar, (Round: Round 2), Cill Chomáin V Shrule/Glencorrib 18:30, Ref: Sean Conway (Round: Round 2), Louisburgh V Kilmeena 18:30, Ref: Michael Mc Hale (Round: Round 2), Hollymount-Carramore V Bonniconlon 18:30, Ref: Sean Reilly (Round: Round 2), Ardmoy V Davitts 18:30, Ref: Martin Heffernan Tue, 03 Apr, (Round: Round 3), Davitts V Cill Chomáin 18:30, Ref: Mark Tuffy (Round: Round 3), Louisburgh V Ardmoy 18:30, Ref: Martin Walsh (Round: Round 3), Shrule/Glencorrib V Hollymount-Carramore 18:30, Ref: Martin Murphy (Round: Round 3), Kilmeena V Bonniconlon 18:30, Ref: Martin Costello Tue, 10 Apr, (Round: Round 4), Bonniconlon V Shrule/Glencorrib 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Ardmoy V Kilmeena 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Cill Chomáin V Louisburgh 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Hollymount-Carramore V Davitts 19:00, Ref: TBC
U/16 Division 5 ( 11A/S ) Tue, 27 Mar, (Round: Round 2), Mayo Gaels V Lahardane McHales 18:30, Ref: John Burke (Round: Round 2), Kiltane V Achill 18:30, Ref: John Walker (Round: Round 2), Eastern Gaels V Parke 18:30, Ref: Jon Finn (Round: Round 2), Ballycroy V Kilmovee Shamrocks 18:30, Ref: Richard Cosgrove Tue, 03 Apr, (Round: Round 3), Parke V Kiltane 18:30, Ref: Gerard Lohan (Round: Round 3), Mayo Gaels V Ballycroy 18:30, Ref: Liam Payne (Round: Round 3), Lahardane McHales V Achill 18:30, Ref: Michael Herr (Round: Round 3), Kilmovee Shamrocks V Eastern Gaels 18:30, Ref: Paddy Carney Tue, 10 Apr, (Round: Round 4), Achill V Parke 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Ballycroy V Lahardane McHales 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Eastern Gaels V Mayo Gaels 19:00, Ref: TBC (Round: Round 4), Kiltane V Kilmovee Shamrocks 19:00, Ref: TBC
Group 1 U/14 Grading League Thu, 29 Mar, (Round: Round 1), Davitts V Breaffy 18:30, Ref: Gerard Canny (Round: Round 1), Shrule/Glencorrib V Louisburgh 18:30, Ref: Kevin Connelly Thu, 05 Apr, (Round: Round 2), Louisburgh V Davitts 18:30, Ref: Martin Corcoran (Round: Round 2), Breaffy V Shrule/Glencorrib 18:30, Ref: Martin Costello Mon, 09 Apr, (Round: Round 3), Breaffy V Louisburgh 18:00, Ref: Kevin Corcoran (Round: Round 3), Shrule/Glencorrib V Davitts 18:00, Ref: John Burke
Group 2 U/14 Grading League Thu, 29 Mar, (Round: Round 1), Boholla Moy Davitts V Ballinrobe 18:30, Ref: Jon Finn (Round: Round 1), Kiltimagh V Islandeady 18:30, Ref: Michael Lenihan Thu, 05 Apr, (Round: Round 2), Islandeady V Boholla Moy Davitts 18:30, Ref: Martin Walsh (Round: Round 2), Ballinrobe V Kiltimagh 18:30, Ref: Jarlath Oconnor Mon, 09 Apr, (Round: Round 3), Ballinrobe V Islandeady 18:00, Ref: John Hughes (Round: Round 3), Kiltimagh V Boholla Moy Davitts 18:00, Ref: Ronan Gurren
Group 3 U/14 Grading League Thu, 29 Mar, (Round: Round 1), Ballintubber V Ardnaree Sarsfields 18:30, Ref: Jimmy Feeney (Round: Round 1), Neale V Belmullet 18:30, Ref: Padraic Costello Thu, 05 Apr, (Round: Round 2), Belmullet V Ballintubber 18:30, Ref: John Walker (Round: Round 2), Ardnaree Sarsfields V Neale 18:30, Ref: Liam Devenney Mon, 09 Apr, (Round: Round 3), Ardnaree Sarsfields V Belmullet 18:00, Ref: Ray Devine (Round: Round 3), Neale V Ballintubber 18:00, Ref: Martin Murphy
Group 4 U/14 Grading League Thu, 29 Mar, (Round: Round 1), Ballaghaderreen V Balla 18:30, Ref: Tommy Ward (Round: Round 1), Swinford V Burrishoole 18:30, Ref: Paddy Carney Thu, 05 Apr, (Round: Round 2), Burrishoole V Ballaghaderreen 18:30, Ref: Andrew Hawkshaw (Round: Round 2), Balla V Swinford 18:30, Ref: Jonathon Burke Mon, 09 Apr, (Round: Round 3), Balla V Burrishoole 18:00, Ref: John Boyle (Round: Round 3), Swinford V Ballaghaderreen 18:00, Ref: John Glavey
U/14 Division 4A (13 A/S ) Thu, 29 Mar, (Round: Round 1), Kilmeena V Charlestown Sarsfields 18:30, Ref: Martin Corcoran (Round: Round 1), Parke V Bonniconlon 18:30, Ref: Pat Conlon (Round: Round 1), Mayo Gaels V Ardmoy 18:30, Ref: Jonathon Burke
U/14 Division 4B ( 13 A/S ) Thu, 29 Mar, (Round: Round 1), Naomh Padraig V Hollymount-Carramore 18:30, Ref: Richard Cosgrove (Round: Round 1), Tourmakeady V Carras 18:30, Ref: Andrew Hawkshaw (Round: Round 1), Cill Chomáin V Achill 18:30, Ref: Sean Conway
U/14 Division 5 A ( 11A/S ) Thu, 29 Mar, (Round: Round 1), Kilmovee Shamrocks V Ballycroy 18:30, Ref: Ciaran Byrne (Round: Round 1), Lahardane McHales V Eastern Gaels 18:30, Ref: Ray Devine Thu, 05 Apr, (Round: Round 2), Kiltane V Lahardane McHales 18:30, Ref: Sean Conway (Round: Round 2), Eastern Gaels V Kilmovee Shamrocks 18:30, Ref: Paddy Carney Mon, 09 Apr, (Round: Round 3), Ballycroy V Eastern Gaels 18:00, Ref: Richard Cosgrove (Round: Round 3), Kilmovee Shamrocks V Kiltane 18:00, Ref: Ciaran Byrne
U/14 Division 1 (15A/S) Thu, 29 Mar, (Round: Round 1), Westport St Patrick’s V Ballina James Stephens 18:30, Ref: Kevin Corcoran (Round: Round 1), Crossmolina Deel Rovers V Knockmore 18:30, Ref: Pat Dowling (Round: Round 1), Ballyhaunis V Castlebar Mitchels Football 18:30, Ref: Peter Geraghty
West Mayo Kelly Cup Finals Sun, 08 Apr, (Round: Final), Castlebar Mitchels Football V Breaffy 12:00, Ref: TBC
Minor Hurling League Fri, 30 Mar, (Round: Round 3), Westport St Patrick’s V Tooreen 18:30, Ref: Darren Greaney (Round: Round 3), Castlebar Mitchels Hurling V Ballyvary 18:30, Ref: Peter Cassidy (Round: Round 3), Belmullet Hurling V Moytura 19:45, Ref: Charlie Collins Fri, 06 Apr, (Round: Round 4), Tooreen V Castlebar Mitchels Hurling 19:00, Ref: Joe Conway (Round: Round 4), Moytura V Westport St Patrick’s 19:00, Ref: Darren Greaney (Round: Round 4), Ballyvary V Ballyhaunis 19:00, Ref: James Mc Grath Mon, 09 Apr, (Round: Round 2), Tooreen V Belmullet Hurling 15:00, Ref: Gerry Kilbride
U16 Hurling Eugene O’Shea Shield Wed, 04 Apr, (Round: Round 1), Caiseal Gaels V Westport St Patrick’s 18:45, Ref: Gerry Kilbride (Round: Round 1), Ballyhaunis V Ballina Stephenites 18:45, Ref: Peter Cassidy
Eugene O’Shae Cup Wed, 04 Apr, (Round: Round 1), Moytura V Ballyvary 18:45, Ref: James Mc Grath (Round: Round 1), Tooreen V Castlebar Mitchels Hurling 18:45, Ref: Ciaran Byrne
U14 Hurling Feile B Sun, 01 Apr, (Round: Quarter Finals), Belmullet Hurling V Caiseal Gaels 12:00, Ref: Michael Herr (Round: Quarter Finals), Ballyvary V Castlebar Mitchels Hurling 12:00, Ref: Kevin Corcoran (Round: Quarter Finals), Ballina Stephenites V Westport St Patrick’s 12:00, Ref: Darren Greaney (Round: Quarter Finals), Ballyhaunis V Moytura 12:45, Ref: Peter Cassidy
Caoimhín Ó Tuathail Runai